BMI van kinderen in kaart

Kind en Gezin (Agentschap Opgroeien) en de CLB’s (Agentschap Zorg en Gezondheid) sloegen de handen in elkaar om gewichtsgegevens van jonge kinderen en schoolgaande kinderen aan elkaar te koppelen. Dankzij hun harde werk is het mogelijk om de gewichtsstatus van kinderen en jongeren gedetailleerd op te volgen over verschillende jaren, en deze Vlaamse gegevens internationaal te vergelijken. Bovendien zijn er tools om de situatie in je stad of provincie te bekijken, wat informatie geeft waardevolle informatie voor lokaal beleid.

  • Lees hier het persbericht en donwload het rapport
  • Krijg je (pers)vragen rond de gewichtsstatus van kinderen? Mogelijk kan onze nieuwe toolbox voor mediamakers je ondersteunen in je communicatie.
Meer nieuws
  • Aanvraag sociaal tolk mogelijk vanaf 15 februari

    MRT 2023 – Aanvraag sociale tolk voor patiënten is gratis mogelijk van 15/02 tot 15/03 2023. Vind hier alle informatie.

  • Wereld Obesitas Dag wil samen het obesitasverhaal veranderen voor een gelukkiger, gezonder en langer leven

    MRT 2023 – Op 4 maart is het naar jaarlijkse gewoonte Wereld Obesitas Dag, met dit jaar de opmerkelijke focus “veranderende perspectieven: laten we praten over obesitas”.

  • Nieuwe supervisiegroep in Vlaams-Brabant

    FEB 2023 – In mei start een nieuwe supervisiegroep rond eetstoornissen in Vlaams-Brabant. Ontdek hier meer info.

  • Verhoogde kinderbijslag voor jongeren met een eetstoornis - ben jij op de hoogte?

    Feb 2023 – Jongeren met een eetstoornis vragen heel wat bijkomende zorg en ondersteuning en kunnen als jongeren met specifieke bijkomende noden in aanmerking komen voor de verhoogde zorgtoeslag.

Bekijk al het nieuws