Inhoud

Dit webinar werd opgenomen op vrijdag 9 janruari 2026 – 12u30-13u15.

De afgelopen twee jaar vonden er belangrijke ontwikkelingen plaats in de zorg voor kinderen en jongeren met obesitas en eetstoornissen. 

Sinds 1 december 2023 is er een zorgtraject voor kinderen met obesitas. Huis- en kinderartsen kunnen sommige kinderen rechtstreeks doorverwijzen naar een pediatrisch multidisciplinair obesitascentrum (PMOC), of voor andere kinderen advies vragen aan een PMOC. 

Daarnaast bestaat er sinds 1 februari 2024 ook een zorgtraject voor jongeren tot en met 23 jaar met anorexia nervosa, boulimia nervosa of een eetbuistoornis

In beide trajecten speelt de behandelende arts een centrale rol. 

Tijdens dit lunchwebinar geeft dr. Maura Sisk een praktische en beknopte toelichting over hoe deze zorgtrajecten zijn opgebouwd, en wanneer en hoe je ze als huisarts kunt opstarten.  

Andere gratis lunchwebinars

Naast de organisatie van de zorg, bieden we ook een aantal gratis webinars aan over de lichamelijke aspecten van eetstoornissen. Meer info via onderstaande linken.

Webinar boulimia nervosa – lichamelijke aspecten 
23 januari 2026

Webinar afwisselend eten bij diabetes
10 februari 2026

Webinar eetbuistoornis – lichamelijke aspecten 
26 maart 2026

Webinar Gewichtsreducerende medicatie in de huisartsenpraktijk 
29 mei 2026

Webinar overgewicht en obesitas bespreekbaar maken in de (huis)artsenpraktijk
9 oktober 2026

Spreker

dr. Maura Sisk, huisarts verbonden aan STUVO, welzijn en gezondheid KULeuven en medewerker bij Eetexpert.  

Meteen bekijken

Dit webinar is gratis te bekijken via onderstaand link. Je kan meteen starten na aanmelden of registreren op het online leerplatform van Eetexpert.

Gerelateerde materialen

Flowchart eetstoornissen in de praktijk (jongeren) – huisarts

Flowchart bij stappenplan eetstoornissen voor de huisarts en kinderarts (rond jongeren).

Flowchart

– 6.6 MB

Flowchart eetstoornissen in de praktijk (volwassenen) – huisarts

Flowchart bij stappenplan eetstoornissen voor de huisarts (voor volwassenen).

Flowchart

– 643 KB

Flowchart overgewicht behandeling – huisarts

Flowchart rond de behandeling van overgewicht en obesitas bij volwassenen.

Flowchart

– 376 KB

Infofiche – Wegwijs in het zorgtraject eetstoornissen – (Huis)arts

Als huisarts wegwijs in het zorgtraject eetstoornissen

Infofiche

– 164 KB

Duur

45 min