Een gezonde leefstijl is ALLESđź–¤: handvatten voor iedereen ter preventie en vroeginterventie bij eet- en gewichtsproblemen
Zowel in de preventie als in de vroeginterventie bij eet- en gewichtsproblemen biedt een gezonde leefstijl een belangrijke basis. Een gezonde leefstijl gaat echter verder dan alleen wat je eet of hoeveel je beweegt. Het gaat over kunnen deelnemen aan het dagelijks leven, je goed voelen in je lichaam, verbondenheid ervaren met anderen en de ruimte krijgen om jezelf te ontwikkelen op jouw eigen tempo.
Iedereen – kind, jongere of volwassene – heeft baat bij het versterken van gezonde leefgewoonten. Daarom werken we binnen de preventie en zorg rond eet- en gewichtsproblemen met een brede kijk op leefstijl. Deze benadering omvat voeding, beweging, zelfwaardering, lichaamsbeeld, omgaan met emoties, slaap en sociale verbondenheid.
Deze verschillende aspecten brengt Eetexpert samen in het acroniem ALLESđź–¤ dat richting geeft aan wat iemand kan ondersteunen in het ontwikkelen van een evenwichtig eet- en leefpatroon en algemeen welbevinden.
Recent voegden we een đź–¤ toe aan het ALLES kader om zo ook het aspect van sociale verbondenheid als belangrijke brandstof voor een gezonde groei mee te nemen.
Naar aanleiding van deze vernieuwing licht An Vandeputte in dit lunchwebinar het ALLESđź–¤-kader toe en hoe iedere professional dit als opstap kan gebruiken in zowel de preventie als in een vroeginterventie bij eet- en gewichtsproblemen.
Andere gratis lunchwebinars:
Gewichtsreducerende medicatie in de huisartsenpraktijk
29 mei 2026 – inschrijven via deze link
Overgewicht en obesitas bespreekbaar maken in de (huis)artsenpraktijk
9 oktober 2026 – inschrijven via deze link
Eerstelijnszorg voor kinderen met obesitas – Rol van een PMOC
27 november 2026 – inschrijven via deze link
Heb je onze vorige webinars gemist en wil je ze graag herbekijken? Je vindt ze terug bij vormingen op eigen tempo.
An Vandeputte, klinisch psycholoog, gedragstherapeut en directeur bij Eetexpert.
Deelname is gratis, inschrijven kan via onderstaand formulier t.e.m. 16 april. Een dag op voorhand ontvang je de link naar het webinar.
Accreditatie voor artsen wordt aangevraagd.
ma 20 april – 12u-12u45
Online
Online: Gratis
0,75u